sam 100

ATLAS SAM 100

€8.45 s DPH | €7.04 bez DPH


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/1/5/15f97b4e-5245-4998-b701-61b10f131ac3/dvere-podlahy.sk/web/wp-content/themes/podlahy/woocommerce/single-product/meta.php on line 15
Kategórie: .

Bližšie informácie

ATLAS SAM 100 je samonivelačný poter, určený pre strojné, alebo ručné vylievanie podlahových podkladov, pod dlažbu, parkety a rôzne podlahoviny. Používa sa vo všetkých suchých miestnostiach obytných a verejných budov, v prípade, že jeho parametre spĺňajú pevnostné a prevádzkové požiadavky, potrebné pre tieto miestnosti. ATLAS SAM 100 sa môže používať ako prepojený podklad. Doporučuje sa tiež ako vyrovnávacia vrstva na podkladoch zhotovených v systéme podlahového vykurovania. Používa sa iba pre interiéry budov. Hrúbka jednej vrstvy je 5 – 30 mm.

VLASTNOSTI
ATLAS SAM 100 je hotová, suchá zmes minerálnych pojív (anhydritovej múčky, α-sádry a portlandského cementu), plnidiel a modifikátorov. Práca s ním je jednoduchá a pohodlná. Je samonivelačný, ľahko a rýchlo sa vylieva na podklad pomocou strojov s čerpadlami, čím je vylievanie výkonné a menej nákladné. Hotový podklad ATLAS SAM 100 je pevný a po stvrdnutí prakticky nemenný.

PRÍPRAVA ZMESI
V prípade strojného vylievania sa suchá zmes sype do čerpacieho agregátu, so stálym prietokovým dávkovaním vody. V prípade ručného vylievania sa suchá zmes nasype do nádoby s odmeraným množstvom vody (v pomere 5,7 – 6,0 l vody na vreco 30 kg) a mieša sa do homogénnej hmoty pomocou vŕtačky s miešacím nástavcom. Hmota je vhodná na použitie ihneď po premiešaní a svoje vlastnosti si zachováva cca 30 minút. Správnu konzistenciu je možné overiť vyliatím zmesi z litrovej nádoby na rovný, nesavý podklad (napr. fóliu). Zmes by mala zakryť plochu o priemere cca 45 – 50 cm.

Cena: 8,45 eur s DPH/25 kg vrece